Budynek położony w centrum zielonych płuc Opola zachwyca dopracowanym detalem elewacji i starym, zadbanym ogrodem. Dom wymagał dogłębnej modernizacji oraz gruntownego remontu od piwnic aż po dach. Duże wrażenie robią ponadczasowe materiały, dębowe drewno w detalach schodów oraz podłóg na piętrach, graficzne tapety oraz wysmakowane kolory ścian które podkreślają biel marmurowych podłóg.

Efektowne wnętrze tego eleganckiego domu uzupełnia kolekcja pamiątek z licznych podróży właścicieli oraz obszerna kolekcja sztuki: obrazów, grafik oraz szkieł artystycznych. Zdobią one zarówno blaty komód, jak i wnętrza witryn. W ozdobnej granatowej szafie łączącej salon z jadalnią, można podziwiać wystawną kolekcję porcelany oraz kryształowych kieliszków. Zadbano o odpowiednią ekspozycję, umieszczając unikatowe okazy na kryształowych półkach, oświetlone w odpowiedni sposób, tak aby podkreślały eksponowane elementy.

Obrazy i grafiki kolekcjonowane były powoli, wybierano poszczególne prace w galeriach jak i w prywatnych kolekcjach. Znajdują się tutaj obrazy malowane techniką olejną, akrylową oraz kolaże. Ściany zdobi również tryptyk grafik w technice akwaforty. Wszystkie w pięknych ramach dobieranych do poszczególnych dzieł. Wszechobecna sztuka buduje wyjątkową atmosferę. Tak oryginalne wnętrza powstają gdy wyobraźnia i wiedza projektantów łączy się z wysmakowanym gustem inwestora i chęcią żeby stworzyć coś niepowtarzalnego.

Granat ścian oraz zabudowy meblowej doskonale wydobywa poszczególne odcienie różu w obrazach nad kanapą, oraz samej kanapy. Kontrastuje on również z bielą marmurowej podłogi oraz tkanin i dodatków.

Pomieszczenie kuchni łączy się z jadalnią, otwartym przejściem wykończonym kunsztowną stolarką w kolorze czarnym. Największą ozdobą tego pomieszczenia jest graficzna tapeta przypominająca stare, kolonialne ryciny. Sama zabudowa meblowa wykonana z matowego lakieru jest uzupełnieniem ziemistej kolorystyki użytej w tapecie.  Elementem nawiązującym do kamiennej podłogi jest cienki nowoczesny blat w kolorze białym. Całość dopełniają dodatki w kolorze złotym i ratanowe hokery przy wyspie. Wnętrze jest bardzo przytulne i zachęca do spędzania w nim czasu.

 

Na piętrze znajduje się najbardziej luksusowa część domu – czyli elegancka sypialnia wraz z przyległą do niej łazienką. Oba pomieszczenia przedzielone są przeszkleniem z drzwiami przesuwnymi. Ozdobą sypialni są kolonialne meble oraz malownicza fototapeta ukrywająca drzwi do garderoby.

Sama łazienka wyłożona jest płytkami imitującymi złotą blachę i kontrastującym z nią czarnym, błyszczącym marmurem. Tutaj też pojawiają się elementy sztuki – grafiki oprawione w muzealne szkła.

Każda z pięciu łazienek jest osobno dopracowanym pomieszczeniem, łączącym takie materiały jak płytki ceramiczne, palone czarne drewno oraz mięsista tapeta, wszystko w ciemnych, wyszukanych kolorach tworzących przytulny klimat.

Klatka schodowa z indywidualnie wykonanymi schodami i barierkami z drewna dębowego w kolorach naturalnym i czarnym.

 

Jeżeli  zainteresował Cię powyższy projekt eleganckiego domu, zobacz również projekt rezydencji lub mieszkanie w stylu loft .